Jezero Milada

pondělí, 13 červen 2016 00:00
Zveřejněno v Venkovní koupání
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Vyjedete-li jen pár kilometrů za Ústí nad Labem přes Chabařovice do malé vesnice Roudníky, naskytne se Vám pohled na jezero s obrysem Krušných hor v pozadí. Ještě před deseti lety byste však tuto vodní plochu hledali marně. Jezero Milada vzniklo na místě bývalého povrchového hnědouhelného lomu, ve kterém byly těžební práce ukončeny v roce 1998.
 
Až si sem přijedete s rodinou zasportovat, projít se psem nebo budete jenom projíždět kolem, možná si vzpomenete na zmizelé obce Lochočice a Vyklice, které musely v sedmdesátých letech ustoupit těžbě. I to je součást historie tohoto jedinečného místa, které se pomalu stává oblíbenou destinací pro trávení volného času nejen pro obyvatele Ústecka. Po výsypkách je vyznačena cyklotrasa 3009, z které je nádherný výhled na jezero, Krušné hory i České středohoří.
 
Každoročně se zde poslední květnový víkend koná Cyklozávod Jezero Milada s kategoriemi pro individuální závodníky ale i pro rodiny s dětmi.
 
Pláže jsou skalnaté, oblázkové a travnaté. Součastí areálu jsou kiosky s občerstvením, mobilní WC a v blízkosti parkování.
 
 

Zdroj: foto+text branadocech.cz

20150530-otevreni-jezera-milada-4_denik-605.jpgletecka-fotka.jpgmapa-uzemi.jpgmilada1.jpegslide_letecky.jpgns005_01.jpg

Číst 565 krát Naposledy změněno pondělí, 13 červen 2016 15:00

Média

Vytisknout
Více z této kategorie: Koupaliště Povrly »

Zanechat komentář